MINOX GmbH

Zoznam výrobcov » MINOX GmbH

NIEČO Z HISTÓRIE

 

Fotoaparáty Minox – Zhotovenie klasického fotoaparátu

 

Walter Zapp, zakladateľ výroby fotoaparátov MINOX. Narodil sa 4. septembra 1905 v Rige (Lotyšsko) a zomrel 17.júla 2003 vo Švajčiarsku.

 

Fotoaparát s ambíciou stať sa klasikou musí mať dômyselný dizajn, ktorý dokáže nadchnúť  a zaujať fotografov na niekoľko rokov. Filozofiou MINOXU bola vždy snaha priniesť fotoaparát s čo najmenšími rozmermi, dokonalou presnosťou a prvotriednym dizajnom. Taký bol, je a bude MINOX.

 

Za každou klasikou v dizajne sa ukrýva šikovný návrhár. V dejinách MINOXU je dôležitým menom Walter Zapp. Legendárny návrhár, ktorý sa zapísal do histórie fotografie v roku 1936 vďaka prevratnému objavu s  dovtedy nevídanými rozmermi, prvému Ur-MINOXU. Fotoaparát menší ako cigara, ľahší ako zapaľovač s dokonalými šošovkami. To bol záblesk skvelého objavu, ktorý dodnes prinášajú špeciálne edície MINOX ECX A MINOX CLX. Vôbec neprekvapuje, že tieto miniatúrne fotoaparáty s filmom formátu 8x11 mm sú svetovo známymi špionážnymi fotoaparátmi.Série MINOX GT-E a GT-S sú takmer rovnako slávne.

 

Celkový počet predaných kusov týchto fotoaparátov s najmenším hľadáčikom len 35 mm sa vyšplhal takmer na 2 milióny kusov.  Klasické fotoaparáty s viac ako len nádherným tvarom. MINOX to sú aj kvalitné šošovky, pevná mechanika a jednoduché používanie. Tieto vlastnosti postačujú fotografovi na kreatívnu tvorbu. Na tejto tradícii sa až dodnes zakladá výroba všetkých výrobkov značky MINOX.

Triediť podľa||
Zobraziť všetko | Stránky:
Zobraziť všetko | Stránky: