GOOGLE:

Puškohľady, Ďalekohľady, Montáže na zbrane, Optické prístroje, Nočné videnia, Termokamery, Trezory, Poľovnícky obchod Košice, Dlhé a krátke zbrane, Strelivo. 

Zlatoust AiR

Lovecké a darčekové nože » Zlatoust AiR

Spoločnosť AiR začala oficiálne svoju činnosť v roku 1999.  V tom čase v meste fungovalo niekoľko malých a stredných  podnikov, ktoré prežili zložité časy 90. rokov XX. storočia a ktoré sa v malom zaoberali výrobou a zdobením chladných zbraní. Jednalo sa zväčša doslova o šperkársku - juvelírnu činnosť.

Spoločnosť sídli v meste Zlatoust v Čeljabinskej oblasti, ktorá je súčasťou Uralského federálneho okruhu, Ruská federácia.  Zbrojárska výroba sa v meste začína písať s rokom 1815, kedy do mesta prichádzajú prví majstri nemeckého disentu z mesta Solingen. Rozkvet zbrojárskeho priemyslu zažíva mesto v období II. svetovej vojny.

Spoločnosť A&R popri výrobe drahých autorských zbraní vsadila na masovejšiu produkciu jednoduchých a spoľahlivých loveckých nožov. V súčasnosti spoločnosť vyrástla do jednoznačného lídra v produkcii nožov, ktoré pochádzajú od „Zlatousta“.


 

Dnešná výroba chladných zbraní predstavuje organickú syntézu minulosti a moderných technológií výroby ručných zbraní. A práve vysoká kvalita nožov spoločnosti A&Rzabezpečila ich širokú obľúbenosť a popularitu.

Diela vytvorené zručnými remeselníkmi spoločnosti sa nachádzajú v súkromných zbierkach zberateľov, sú vystavené v múzeách v Ruskej federácii  i v zahraničí. Vysoká umelecká úroveň výrobkov je potvrdzovaná oceneniami z prestížnych národných a medzinárodných výstav.

V súčasnosti spoločnosť produkuje celé rady špecifických produktov, ktoré sú určené nie len pre lovecké účely, rybárov a turistov.  Spoločnosť  AiR rozšírila svoju produkciu o:
• zdobené meče, šable, bodáky, dýky,
• domáce potreby a bytové dekorácie: čaše, svietniky, misky, príborové sety, stenové panely, stolné súpravy, firemné darčeky, hodinky, kompasy a zdobenie kníh.

Pri  zdobení výrobkov sú používané drahé kovy a polodrahokamy, drahokamy z Uralu, krištáľ  a drahé sklo. Exkluzívne produkty, podľa požiadaviek zákazníka, sú zdobené rôznymi symbolmi, monogramami a miniatúrami.
Kreatívny tím spoločnosti si vypracoval svoj osobitý štýl pri zachovaní tradície vzácneho umenia  kovorytectva v meste Zlatoust, ktoré remeselníci zdedili po svojich predkoch. Majstri spoločnosti neustále pracujú na výrobe nových produktov.

Spoločnosť A&R oživila tradície kovorytectva v meste Zlatoust a majstri spoločnosti AiR tak prinášajú zberateľom a milovníkom nožov radosť  z pravého ruského umenia.
 

 
 
Triediť podľa||
  • Zdieľať:
  • facebook.com