GOOGLE:

Puškohľady, Ďalekohľady, Montáže na zbrane, Optické prístroje, Nočné videnia, Termokamery, Trezory, Poľovnícky obchod Košice, Dlhé a krátke zbrane, Strelivo. 

Basko

Lovecké a darčekové nože » Basko

 

Spoločnosť BASKo má svoje sídlo v meste Iževsk, hlavnom mesto Udmurdskej republiky, ktorá je súčasťou Ruskej federácie. Republika leží na Západnom Urale. Mesto Iževsk je jednoznačne spojené s presláveným automatom Kalašnikova, AK 47. Do roku 1989 bolo zatvoreným mestom a v meste sa nachádza dodnes najväčší zbrojársky závod v Ruskej federácii Ižmaš, ktorý od septembra 2013 je nositeľom celosvetovo uznávaného brandu - KONCERN KALAŠNIKOV.  A práve na tomto závode pracoval celý život Michail Kalašnikov, konštruktér automatu AK 47.

Spoločnosť BASKo sa  špecializuje na výrobou exkluzívnych darčekových loveckých nožov. Všetky produkty sú jedinečnými kúskami a sú vyrábané ručne. Každý nôž to je doslova kovorytecké umelecké dielo. Kvalita výrobkov je daná samotným postavením mesta Iževsk, s ktorým sa zbrojársky priemysel spája už od roku 1760.
     

Spoločosť BASKo sa do značenj miery sústredila na špeciálne a zriedkavé techniky zdobenia nožov -  rytiny v kove v kombinácii  s rytinami priestorových sôch v kove.

 

Jednou z najzaujímavejších a najzriedkavejších metód je konštrukcia loveckých nožov, v ktorých sa spája rytectvo priestorových sôch na čepeli noža v kombinácii

s priestorovými rezbami na kosti zo slonoviny a to na rukoväti alebo vo vnútri rukoväte noža.

Zvieracie postavy a to ako na čepeli loveckého noža tak aj  na rukoväti sú bezprecedentným umeleckým dielom.

 

Nože Basko na objednávku.

 

  • Zdieľať:
  • facebook.com